Жила №6 В гармонії з Природою

Есть в наличии
Издательство Видавець Іван Дмитрієв (2013)

Серия: Журнал Жила
Код товара: 10694
Страниц: 118
Украинский язык
Цена: 50.00грн.
Купить
Заказать обратный звонок

 

В гармонії з Природою

Закликаймо весну разом! Шосте число сімейного альманаху «Жила» - про ПРИРОДУ!

«Мамо, чому росте дерево?» - Після статті біолога Орести Шпак батьки малих природознавців будуть у всеозброєнні, і зможуть відповісти на питання, як з малої зернинки проростає дерево, чому його листя жовтіє і опадає, як воно росте і змінюється, що воно їсть і чому цвіте та плодоносить.

«Ідеальний ландшафт та міські джунглі: між щастям та успіхом». Як природне оточення впливає на поведінку дітей? Що вони відчувають у лісі, полі чи кам’яних ущелинах? Яким є ідеальне оточення для «складних» дітей і яку поведінку диктує нам місто? На ці питання у статті відповість біолог, директор Лабораторії екосистемологічного монітору стану довкілля Іван Хом’як.

«Довкілля і його набір поведінкових ключів» - попередню тему продовжить і розвине, перенісши у рукотворне оточення, архітектор Тарас Бєляєв. Яке оточення уможливить ту чи іншу поведінку? Як найкраще організувати внутрішній простір помешкання? І у чому помилялися містобудівельники-модерністи?

«Природа людини і природність світу». Дитячий психолог Маша Будя розмірковує на тему природного в людині. І розповідає, як важливо приймати дитину такою, як вона є: хоч сором’язливою і тихою, хоч невгамовною та агресивною.

«Чи природна хвороба, або На що здатні ритми?» Розлоге інтерв’ю із лікарем-гомеопатом Юлею Каташинською про те, як можна запобігти хворобі, прислухаючись до своїх внутрішніх потреб та ритмів організму і життя. І як важливо прийняти ці ритми: від дитинства і до старості.

«Три погляди на здорове харчування». Що буде, якщо за одним столом зібрати «класичного» дієтолога, лікаря аюрведичної медицини та сироїда? Поб’ються чи не поб’ються? «Жила» організувала таку зустріч і пропонує почитати, як троє розумних людей з різних точок зору дивляться на те, яке харчування є справді здоровим. Розмова Ольги Броннікової (керівника клініки «Авесана»), Павло Себастьяновича (автора книги «Чому корови хижаки», сироїда) та Тетяни Бикової (лікаря-дієтолога з 22-річним стажем).

«Органічне землеробство: як ростити свою землю». Ви придбали ділянку, ви готові до діяльності… Найперше, що треба виростити – це землю. Марина Білик, яка з родиною вже 7 років мешкає у поселенні «Долина Джерел», розповідає про те, як крок за кроком вирощувала свою землю і організовувала сад та город. Прийшовши на схожий на цементовий пил ґрунт, вона підняла землю з нуля. І виключно органічними методами. У цій статті – досвід еко-землеробства.

«Еко-будівництво – коли гуртом і без шкоди». Валерій Гоменюк, людина, яка займається зведенням екологічних будинків з соломи, розповідає, в чому ж суть еко-будівництва.

У продовження теми – дві історії від людей, які перебралися з міста в поселення. «Маленька історія про перспективи» - досвід освоєння життя поблизу природи із трьома дітьми від митця та козовода Наталі Блок. «Ромашковий мікрокосм» - філософський погляд на те, чому так важливий для дитини свій «незмінний світ». Стаття від мами двох дітей, активістки та соціологині Анастасії Безверхої.

«Зелений камуфляж», як його розгледіти». Нечистоплотний маркетинг – це коли ненатуральну продукцію маркують так, наче вона екологічна та природна. У короткій статті розказано, як вирізнити це явище, що носить назву «зеленого камуфляжу».

«Пластика лози». Лоза – дуже піддатливий матеріал для творчості. Художниця Надія Онищенко розповість, як заготовлювати і працювати із лозою, а також покаже, які чудові вироби можна із неї виготовити. Лоза – це не лише кошики. Це й чудові ідеї для ландшафтного дизайну!

«Мистецтво українського зіллєваріння (Полісся)». Етнологиня Ірина Ігнатенко чудово знається на травах, грибах та деревах, які застосовували для лікування або й згуби на Поліссі. Колоритні історії з вуст бабусь, приклади про застосування того чи іншого зілля – про все це можна прочитати у статті!

«О богомерзких бабах шепотницах, и о проклятых чаровницах, и о душепогибельных ворожках» - стаття історика Ігоря Сердюка, який, дослідивши архівні джерела, розповів нам про відьом за часів України-Гетьманщини. Які варива готували відьми, як чарували і що їм за це було. Ніяких вигадок – лише колоритна українська історія!

«Природа як першооснова культури українців». Фольклорист Андрій Паславський розповідає про те, з чого виникли дохристиянські вірування українців, і як вони узгоджувалися із циклічністю природи.

«Навіщо сушити квіти?» – художниця Віолета Борігард у рубриці «Рукотвори» розповідає, як правильно створити свій гербарій, і як потім застосувати заготовлені квіточки-гілочки-пелюстки. Дітям буде дуже цікаво створити щось неймовірно-квіткове, тим паче знаючи, як зробити, аби пелюстки не втрачали колір чи «товсті» квіти не втрачали форми, але ставали пласкими.

«Забери мене у свій рай». Мандрівниця Оля Коваленко розповідає, як екологічно живуть «біженці» із Європи у таких місцинах, як Індія, Непал, Таїланд.

Рубрика «Споглядання» - це місце, де розвернулася флористка Настя Прушко. Вона розповідає про Силу природи.

 

 

4555